Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: NAD-ZP (2) Wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych
NAD-ZP(2) (archiwalny) Wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych

Druk NAD-ZP(2) (archiwalny) Wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych

0(0)
927
Wersja: (2)

Do czego stosuje się NAD-ZP(2)

Wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych należy składać do Naczelnika Urzędu Skarbowego właściwego dla danego podatnika.

W części B wniosku NAD-ZP należy wpisać dane identyfikacyjne, w zależności, czy wniosek składa podmiot nie będący osobą fizyczną, czy podmiot będący osobą fizyczną.

W części C należy uzupełnić adres siedziby lub zamieszkania podatnika.

W części D podajemy treść żądania.

W przypadku braku wymaganych dokumentów składający żądanie zostanie wezwany do jego uzupełnienia w terminie 7 dni. Jeżeli braki nie zostaną usunięte w wyznaczonym terminie, organ podatkowy pozostawi wniosek bez rozpatrzenia.

Podstawa prawna

Art. 76 i art. 76b ustawy z 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.)

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
e-wysyłka
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.