PP 88
PP 88 (archiwalny) Pełnomocnictwo pocztowe - Poczta Polska S.A.
Do czego stosuje się PP 88
Pełnomocnictwa pocztowego udziela adresat, w którym świadomie upoważnia osobę / osoby do odbioru przesyłek lub przekazów pocztowych. Adresat jest zobowiązany złożyć oświadczenie w formie pisemnej w obecności upoważnionego pracownika w placówce oddawczej lub w przypadku, gdy choroba nie pozwala na samodzielne poruszanie się - w miejscu jego pobytu za okazaniem dokumentu (dowodu osobistego, tymczasowego dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, innego dokumentu z fotografią, odciskiem pieczęci z urzędu, wizerunkiem orła oraz podpisem posiadacza, a w przypadku cudzoziemców innego dokumentu stwierdzającego tożsamość).
Pełnomocnictwo pocztowe jest odpłatne tylko wtedy, jeśli opłata została określona w cenniku.
Oświadczenie można złożyć i odwołać w dowolnym momencie.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych na podstawie art. 46 ust. 3 ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. – Prawo pocztowe (Dz.U. 2003 Nr 130, poz. 1188)
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
PP 88
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.