Ppwg (ZUSAutopay)
Ppwg (ZUSAutopay) Zlecenie płatnicze-zapłata ZUS przez Autopay / wpłata gotówkowa na rachunek ZUS (e-Składka)
Do czego stosuje się Ppwg (ZUSAutopay)
Zapłać bezpiecznie Twój podatek online teraz |
- Po kliknięciu przycisku Płacę> dane podane powyżej zostaną przekazane z aplikacji do systemu płatności, którego operatorem jest spółka Autopay S.A. z Sopotu (KRS 0000320590), nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego i wpisana do rejestru krajowych instytucji płatniczych pod numerem IP17/2013. Warunki świadczenia usługi płatniczej opisane są w Regulaminie.
- W kolejnym kroku będziesz mógł wybrać dogodną dla Ciebie formę płatności: Przelew, Blik lub Karta kredytowa (co pozwoli Tobie na skredytowanie podatku).
- Płacąc w powyższej formie online musisz pamiętać, że dla wpłat dokonanych za pośrednictwem instytucji płatniczych datą uznania Twojej płatności przez urząd jest data zaksięgowania kwoty płatności na rachunku bankowym urzędu, a nie data obciążenia Twojego konta. W związku z powyższym powinieneś jej dokonać nie później niż 1 pełny dzień przed ustawowym terminem!
- Odsetek ustawowych nie nalicza się, jeżeli ich wysokość nie przekraczałaby trzykrotności wartości opłaty dodatkowej pobieranej przez Pocztę Polską za polecenie przesyłki listowej, zatem obecnie kwota minimalnych odsetek po zaokrągleniu wynosi 8,70 zł. Przy obecnej stawce odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych (8%) oraz w roku trwającym 365 dni pozwala to na zapłatę jeden dzień po terminie złożenia standardowej deklaracji PIT bez odsetek kwoty podatku do nawet 38.7000 zł.
- Po dokonanym przelewie otrzymasz na wskazany adres e-mail potwierdzenie dokonania transakcji z Autopay, a w aplikacji zapiszemy status transakcji oraz jej ID abyś mógł w łatwy sposób ją odszukać na swoim wyciągu bankowym.
- Pomoc w obsłudze transakcji oraz zgłaszanie ewentualnych reklamacji za pośrednictwem strony: pomoc.autopay.pl oraz telefonicznie pod nr tel. 58 7604 844 w godzinach 7:00 - 22.00 w dni robocze oraz w soboty w godzinach 8:00 16:00 (połączenie płatne według stawek właściwego dla Użytkownika operatora telekomunikacyjnego). Więcej informacji na temat obsługi reklamacji znajduje się w regulaminie usługi.
Polecenie przelewu/wpłata gotówkowa do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest jedną z form regulowania należności z tytułu składek. Od 1 stycznia 2018 r. na przelewie należy podać kwotę składki, nadawcę i odbiorca płatności oraz numer rachunku składkowego (NRS).
Nie trzeba wpisywać jakiego okresu dotyczy wpłata, nie podaje się NIP/REGON/PESEL/Dowód osobisty/Paszport, numer deklaracji, miesiąca za który opłacane są składki, numeru decyzji/umowy/tytułu wykonawczego.
Wpłatę przez ZUS zostanie rozliczona w pierwszej kolejności na najstarsze zadłużenie wraz z odsetkami. Nowe zasady rozliczania składek mogą zatem wpłynąć na podleganie dobrowolnym ubezpieczeniom. Dlatego, jeśli masz zaległości i z tego powodu będziesz miał niezapłaconą w pełnej wysokości bieżącą składkę możesz m.in. utracić prawo do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, czyli prawa do zasiłku chorobowego lub macierzyńskiego.
Jeżeli nie otrzymałeś jeszcze NRS to możesz ustalić swój numer w przeglądarce www.eskladka.pl lub na stronie zus.pl w wyszukiwarce numeru rachunku składkowego, a także w każdej placówce ZUS. Będziesz mógł także skontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 022 560 16 00.
Prowadzisz firmę? W celu wyliczenia wysokości składek ZUS przedsiębiorcy skorzystaj z kalkulatora ZUS >>
Podstawa prawna
- Ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2017 r. poz. 1027); - Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 września 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu postępowania w sprawach rozliczania składek, do których poboru jest zobowiązany Zakład Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1831).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
Ppwg (ZUSAutopay)
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.