UPSS Umowa powierzenia samochodu służbowego pracownikowi

Druk UPSS Umowa powierzenia samochodu służbowego pracownikowi

0(0)
2233
Wersja: 16.04.2015

Do czego stosuje się UPSS

Pracownik może uzyskać do używania w ramach czynności służbowych oraz prywatnych pojazd stanowiący mienie służbowe. W takim przypadku osobie takiej co do zasady odpowiada w pełnej wysokości za szkodę powstałą w tym mieniu. Od odpowiedzialności tej pracownik może się jednak uwolnić, jeżeli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, a w szczególności wskutek niezapewnienia przez pracodawcę warunków umożliwiających zabezpieczenie powierzonego mienia.
Powierzenie mienia, w tym samochodu powinno odbywać się na podstawie pisemnej umowy, która wskazywać powinna podstawowe zasady korzystania z mienia. Umowa powinna wskazywać:

  1. Warunki zawarcia umowy (czas, miejsce, strony umowy).
  2. Precyzyjne oznaczenie powierzanego samochodu.
  3. Wskazanie wyposażenia pojazdu o ile pojazd wyposażony jest w szczególne elementy, które powinny być dodatkowo wskazane ze względu na ryzyko ich samodzielnego wykorzystywania lub kradzieży.
  4. Wskazanie przedmiotu umowy - potwierdzenie powierzenia pojazdu oraz objęcia przez pracownika pojazdu samochodowego w posiadanie łącznie z przyjęciem odpowiedzialności za powierzone mienie.
  5. Zasady korzystania z pojazdu, w tym prawa i obowiązki stron umowy, a także warunki korzystania z niego wyłącznie dla celów służbowych lub również do celów prywatnych.
  6. Ukształtowanie odpowiedzialności za szkody w pojeździe.
  7. Warunki rozwiązania umowy.
  8. Podpisy stron umowy.

Umowa może zawierać warunki korzystania z pojazdu lub odsyłać w tym zakresie do odpowiednich regulaminów wewnętrznych pracodawcy.

Szybki i praktyczny  Kalkulator kilometrówka na e-pity.pl pozwoli Ci wyliczyć koszty w zależności od pojemności pojazdu oraz przebytego dystansu.

Podstawa prawna

Art. 124 z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. 2014, poz. 1502).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do DOC
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.