Wszystkie czynności związane z rejestracją pojazdu oraz wszelkie zmiany zapisów w dowodzie rejestracyjnym dokonuje właściciel pojazdu lub pełnomocnik.
Wniosek o zmianę tablic rejestracyjnych oraz wydanie wtórnika tablicy rejestracyjnej.
W przypadkach, o których mowa powyżej na wniosek właściciela pojazdu można wydać zalegalizowane tablice /tablicę/ rejestracyjne (wtórnik) z zachowaniem dotychczasowego numeru rejestracyjnego ( dotyczy tylko tablic rejestracyjnych „ białych” ).
Dodatkowe informacje
Na okres konieczny do wykonania tablicy rejestracyjnej (wtórnika), ale nie dłuższy niż 30 dni, wydaje się na wniosek właściciela pojazdu pozwolenie czasowe oraz zalegalizowane tymczasowe tablice /tablicę/ rejestracyjne.
Do wglądu:
- dokument tożsamości właściciela
a) dowód osobisty w przypadku obywatela polskiego będącego osobą fizyczną,
b) w przypadku cudzoziemca
- wizy Schengen lub wizy krajowej,
- karty pobytu wydanej w związku z udzieleniem zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony
- zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej,
- karty pobytu członka rodziny obywatela Unii Europejskiej,
- dokumentu potwierdzającego prawo stałego pobytu obywatela Unii Europejskiej,
- karty stałego pobytu członka rodziny obywatela Unii Europejskiej,
- karty pobytu wydanej w związku z udzieleniem zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, nadaniem statusu uchodźcy, udzieleniem ochrony uzupełniającej lub zgody na pobyt tolerowany,
c) umowa spółki oraz odpowiednio dokumenty wymienione w pkt. a) lub b) w przypadku przedsiębiorcy nie posiadającego osobowości prawnej.
- polisa OC lub inny dokument ubezpieczenia, potwierdzający zawarcie umowy tego ubezpieczenia.
- ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2012r. poz., 1137 z późn. zm.)
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.