Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: WoWDT-Kr Wniosek o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego z pozwoleniem czasowym do czasu wydania wtórnika, dowodu rejestracyjnego bez pozwolenia czasowego, pozwolenia czasowego lub karty pojazdu Kraków
WoWDT-Kr (archiwalny) Wniosek o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego z pozwoleniem czasowym do czasu wydania wtórnika, dowodu rejestracyjnego bez pozwolenia czasowego, pozwolenia czasowego lub karty pojazdu Kraków

Druk WoWDT-Kr (archiwalny) Wniosek o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego z pozwoleniem czasowym do czasu wydania wtórnika, dowodu rejestracyjnego bez pozwolenia czasowego, pozwolenia czasowego lub karty pojazdu Kraków

0(0)
1377
Wersja: 06.08.2020
Obowiązywał od 03.12.2018 do 20.04.2021

Do czego stosuje się WoWDT-Kr

Wymagane dokumenty od wnioskodawcy:

  1. Wniosek o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego z pozwoleniem czasowym do czasu wydania wtórnika, dowodu rejestracyjnego bez pozwolenia czasowego, pozwolenia czasowego lub karty pojazdu.
  2. Załączniki do wniosku:
    • W przypadku zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego, karty pojazdu) w stopniu powodującym jego nieczytelność - zniszczony blankiet dokumentu.
    • W przypadku kradzieży lub zagubienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego, karty pojazdu) - oświadczenie, zawarte we wniosku, złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań (art. 233 Kodeksu karnego).
    • Karta pojazdu, jeżeli była wydana (dotyczy wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego).
    • Dowód rejestracyjny (dotyczy wydania wtórnika karty pojazdu).
    • W przypadku utraty karty pojazdu przed pierwszą rejestracją - potwierdzenie od producenta lub importera, że karta została wydana.
    • Zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący, właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji w przypadku zagubienia karty pojazdu przed ponowną rejestracją pojazdu.
    • W przypadku braku w Centralnej Ewidencji Pojazdów informacji o następnym terminie badania technicznego - zaświadczenie lub odpis z rejestru badań technicznych pojazdów określające termin następnego badania technicznego.
    • Potwierdzenie wniesienia opłat.
    • Dokument określający tożsamość:
      • działającego osobiście właściciela dla osoby fizycznej, w tym również osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą oraz osoby wchodzącej w skład spółki cywilnej,
      • przedstawiciela.
    • W przypadku spółki cywilnej umowa spółki cywilnej.
    • W przypadku działania przez przedstawiciela pełnomocnictwo dla osoby załatwiającej sprawę - za wyjątkiem sytuacji, w których uprawnienie do reprezentacji jest uwidocznione w publicznie dostępnych rejestrach. W przypadku podmiotów, którym może przysługiwać własność i inne prawa rzeczowe, nie rejestrowanych w rejestrach dostępnych publicznie, przedstawienie do wglądu dokumentów potwierdzających uprawnienie do reprezentacji tego podmiotu.
    • Potwierdzenie aktualnego ubezpieczenia OC do wglądu.

Forma załatwienia

  1. Wydanie decyzji i wtórnika pozwolenia czasowego lub dowodu rejestracyjnego.
  2. Wydanie wtórnika karty pojazdu oraz dokonanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym.

Termin załatwienia

  1. Wydanie pozwolenia czasowego lub wtórnika następuje niezwłoczne na stanowisku obsługi.
  2. Wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu następuje niezwłocznie po ich otrzymaniu od producenta.

https://www.bip.krakow.pl/

Podstawa prawna

- Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.). - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2014 r. poz. 1522 z późn. zm.). - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 października 2003 r. w sprawie warunków i trybu wydawania kart pojazdów, wzoru karty pojazdu oraz jej opisu (Dz. U. z 2014 r. poz. 451). - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz. U. z 2014 r. poz. 1727 z późn. zm.). - Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz. U. 2014 r. Nr 59, poz. 421). - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i tablic (tablicy) rejestracyjnych pojazdów (Dz. U. z 2003 r. Nr 230, poz. 2302, z późn. zm.). - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 15 maja 2015 r. w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (Dz. U. z 2015, poz. 681). - Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 392, z późn. zm.). - Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2015 r. poz. 783).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.