WWENU Wniosek o wypłatę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

Druk WWENU Wniosek o wypłatę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

3.4(7)
10 799
Wersja: 09.04.2013

Do czego stosuje się WWENU

W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.

Pracodawca nie ma obowiązku wypłacenia ekwiwalentu pieniężnego w przypadku, gdy strony postanowią o wykorzystaniu urlopu w czasie pozostawania pracownika w stosunku pracy na podstawie kolejnej umowy o pracę zawartej z tym samym pracodawcą bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę z tym pracodawcą.

Wysokość ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy jest wypłacana pracownikowi  w wymiarze proporcjonalnym do okresu zatrudnienia w roku, w którym jego stosunek pracy ustał.

Wniosek o wypłatę powinien być złożony dopiero po rozwiązaniu lub zakończeniu okresu wypowiedzenia stosunku pracy. Niemożliwa jest wypłata ekwiwalentu w trakcie trwania stosunku pracy, nawet gdyby taka była zgodna wola obu stron.

Podstawa prawna

Art. 171 ustawy z dnia 26 czerwca 1971 r. Kodeks pracy (Dz. U. 1998, nr 21, poz. 94 ze zm.

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do DOC
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.