WZDR-Rz (n) Wniosek o zmianę nazwiska w dowodzie rejestracyjnym Rzeszów

Druk WZDR-Rz (n) Wniosek o zmianę nazwiska w dowodzie rejestracyjnym Rzeszów

0(0)
433
Wersja: 29.07.2013

Do czego stosuje się WZDR-Rz (n)

Rejestracji pojazdu dokonuje właściciel pojazdu z dokumentem tożsamości lub osoba upoważniona pisemnym upoważnieniem przez właściciela pojazdu. W przypadku firm - na podstawie upoważnienia podpisanego przez właściciela firmy, lub osobę zarządzającą. W przypadku gdy właścicielem pojazdu jest cudzoziemiec, wymagane jest przedłożenie paszportu oraz wizy pobytowej i potwierdzenia czasowego pobytu lub karty czasowego pobytu lub potwierdzenia czasowego zameldowania cudzoziemca.

1. Przy pierwszej rejestracji nowego pojazdu zakupionego w kraju wymaga się:

   a) fakturę VAT potwierdzającą nabycie pojazdu lub rachunek w oryginale,

   b) świadectwa zgodności WE albo świadectwa zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane  i informacje o pojeździe  niezbędne 

do rejestracji i ewidencji pojazdu,  dopuszczenia jednostkowego  pojazdu,  decyzji  o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu - jeżeli są wymagane,

   c) kartę pojazdu,

   d) zaświadczenie o zapewnieniu sieci recyklingowej lub adnotację na fakturze,

   e) zaświadczenie o uiszczeniu podatku akcyzowego lub braku obowiązku opłaty podatku akcyzowego w przypadku pojazdów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, bądz adnotację na fakturze.

2. Przy przerejestrowaniu:

   a) dowód własności (np. umowa kupna sprzedaży, darowizny, faktura VAT, rachunek, prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego po postępowaniu spadkowym),

   b) dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym, lub zaświadczenie o  badaniu technicznym (w przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego - zaświadczenie o jego zagubieniu),

   c) kartę pojazdu, jeżeli była wydana, (w przypadku zagubienia karty pojazdy zaświadczenie z urzędu w którym była ostatnia rejestracja)

   d) tablice rejestracyjne.

Dopuszcza się rejestrację pojazdu bez dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu jeżeli pojazd zakupiono po przepadku na rzecz Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, a także w przypadku zakupu pojazdu od Policji lub Sił Zbrojnych, Agencji Bezpieczeństwa Wywiadu, Agencji Wywiadu i Straży Granicznej (Adnotacja na dokumencie zakupu – Sprzedane bez tablic, dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu)

3. Przy pierwszej rejestracji pojazdu zakupionego za granicą w krajach Unii:

   a) dowód własności pojazdu (umowa kupna lub faktura zakupu w oryginale),

   b) dowód rejestracyjny (jeśli składa się z kilku części należy je również przedstawić do rejestracji), w przypadku samochodów sprowadzonych z Włoch wymagany jest również certyfikat własności,

   c) tłumaczenia dokumentów sporządzone przez tłumacza przysięgłego danego języka lub właściwego konsula,

   d) dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej – nie dotyczy samochodów ciężarowych oraz motocykli, 

   e) zaświadczenie wydane przez Urząd Skarbowy potwierdzające:

      - uiszczenie podatku od towarów i usług, lub

      - brak obowiązku opłaty podatku od towarów i usług,

   f) zaświadczenie o pozytywnym wyniku pierwszego w Polsce badania technicznego wraz z dokumentem identyfikacyjnym pojazdu, w przypadku pojazdu uszkodzonego lub powypadkowego – badanie dodatkowe pokolizyjne.

http://bip.erzeszow.pl

Podstawa prawna

- Art. 72, 73, 74, 78 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.) oraz rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2007 Nr 186, poz. 1322 z póżn. zm.)

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.