WoSRW Wniosek o skreślenie z rejestru wyborców

Druk WoSRW Wniosek o skreślenie z rejestru wyborców

3.3(3)
1567
Wersja: 30.04.2013

Do czego stosuje się WoSRW

Rejestr wyborców służy do sporządzania  spisów wyborców dla wyboru Prezydenta RP, Sejmu  i Senatu RP, posłów do PE, wyborów do rad gmin, powiatów i sejmików województw, wyboru wójta, burmistrza i prezydenta miasta, a także do spisu osób uprawnionych do udziału w referendach.

Stały rejestr obejmuje osoby stale zamieszkałe na obszarze gminy, którym przysługuje prawo wybierania. Rejestr wyborców dzieli się na część A i część B. Część A obejmuje obywateli polskich, natomiast B obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi, stale zamieszkałych na terenie gminy i uprawnionych do korzystania z praw wyborczych.

Każdy wyborca może być wpisany tylko do jednego rejestru.

Wyborca, który jest obywatelem UE, może na własny wniosek skreślić się ze stałego rejestru wyborców z części B (obejmującej obywateli  UE niebędących obywatelami polskimi), którzy posiadają stałe zamieszkanie na terenie gminy i są uprawnieni do korzystania z praw wyborczych w RP.

Wniosek o wykreślenie można złożyć w dowolnym dniu, jednak nie później niż na dzień przed przypadającymi wyborami. Do wniosku należy dołączyć kserokopię dokumentu tożsamości (paszport, dowód osobisty lub inny).

Podstawa prawna

• Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks Wyborczy (Dz.U. z 2011 r. Nr 21, poz. 112 z późniejszymi zmianami); • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie rejestru wyborców oraz trybu przekazywania przez Rzeczpospolitą Polską innym państwom członkowskim Unii Europejskiej danych zawartych w tym rejestrze (Dz.U. z 2011 r. Nr 158, poz. 941 z późniejszymi zmianami) • Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. (Dz.U. z 2011r. Nr 14, poz. 67 z późniejszymi zmianami)

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Bezpłatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.