Wydawanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów na wniosek:
1. posiadacza nieruchomości (art. 83 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie przyrody),
2. użytkownika wieczystego nieruchomości (art. 83 ust. 1a ustawy o ochronie przyrody
3. właściciela urządzeń, o których mowa w art. 49 § 1 Kodeksu cywilnego (art. 83 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie przyrody).
Wymagane dokumenty:
1. Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów przygotowany w oparciu o art. 83 ust. 4 ustawy o ochronie przyrody, zawierający:
2. Do wniosku należy dołączyć: - w przypadku, gdy nieruchomość stanowi współwłasność - zgodę współwłaścicieli, - w przypadku, gdy posiadacz nie jest właścicielem nieruchomości - zgodę jej właściciela.
Sposób załatwienia sprawy:
Wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzew lub krzewów.
Miejsce składania/odbioru dokumentów:
Miejsce składania dokumentów: Kancelaria Urzędu Miasta, ul. Sikorskiego 3-4 lub ul. Kombatantów 34
Miejsce odbioru dokumentów: Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, ul. Kombatantów 34, pok. 907
Jednostka odpowiedzialna:
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp.
Kierownik Referatu Ochrony Przyrody, Rolnictwa i Leśnictwa oraz podinspektor ds. ochrony przyrody,
ul. Kombatantów 34, pok. 907, tel.: 95/ 7355 811
Opłaty:
Nie pobiera się opłaty skarbowej.
Termin załatwienia sprawy:
1. W ciągu miesiąca.
2. W sprawach szczególnie skomplikowanych do 2 miesięcy.
Tryby odwoławcze:
Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gorzowie Wlkp., ul. Bolesława Chrobrego 31, za pośrednictwem Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp., w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
Uwagi:
Organ może uzależnić wydanie zezwolenia od przesadzenia drzew lub krzewów w miejsce wskazane przez wydającego zezwolenie albo zastąpienia ich innymi drzewami lub krzewami, w liczbie nie mniejszej niż liczba usuwanych drzew lub krzewów. Zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków wydaje miejski konserwator zabytków.
1. Przepisów art. 83 ust. 1 i 2 nie stosuje się do drzew lub krzewów:
2. Zgodnie z art. 83 ustawy o ochronie przyrody
3. Zgodnie z art. 88 ustawy o ochronie przyrody wójt, burmistrz albo prezydent miasta wymierza administracyjną karę pieniężną za:
Art. 83 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (tekst jednolity Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 ze zm.).
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.