Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: EW_JPK_V7 (2) JPKomat - kreator ewidencji zakupu i sprzedaży VAT - z wysyłką JPK_V7M/JPK_V7K (2) (poprzedni kreator)
VAT-7 (14) (archiwalny) Deklaracja dla podatku od towarów i usług

VAT-7 (14) (archiwalny) Deklaracja dla podatku od towarów i usług

4.5(34)
85 036
Wersja: (14)
Obowiązywał od 01.04.2013 do 31.12.2015

Do czego stosuje się VAT-7 (14)

Wzór deklaracji dla podatku od towarów i usług VAT-7(14) został wprowadzony rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 18 marca 2013 r. w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług (Dz. U. poz. 394). Wzór ten obowiązuje od rozliczenia za kwiecień 2013 r. nie dłużej niż do rozliczenia za grudzień 2015 r.

W przypadku podatników dokonujących dostawy towarów, świadczących usługi lub nabywających towary lub usługi, do których to transakcji ma zastosowanie odwrotne obciążenie zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy o VAT do rozliczenia za czerwiec 2015 r.

Podstawowym aktem prawnym regulującym opodatkowanie podatkiem od towarów i usług jest ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.), zwana dalej „ustawą”.

Deklaracje dla podatku od towarów i usług VAT-7 składają podatnicy, o których mowa w art. 15 ustawy, obowiązani do składania deklaracji za okresy miesięczne, zgodnie z art. 99 ust. 1 ustawy.

Deklarację składa się w urzędzie skarbowym, który jest  właściwy ze względu na miejsce wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu;  jeżeli czynności te wykonywane są na terenie objętym zakresem działania różnych urzędów skarbowych - urząd skarbowy właściwy ze względu na adres siedziby podatnika, jeżeli podatnik jest osobą prawną lub jednostką organizacyjną niemającą osobowości prawnej, lub urząd skarbowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania, jeżeli podatnik jest osobą fizyczną; w przypadku gdy podatnik nie posiada siedziby działalności gospodarczej lub stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju, wpisuje się Drugi Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście.

Deklarację należy złożyć w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym okresie rozliczeniowym.

Szczegółowe objaśnienia do deklaracji VAT-7 zamieszczone są na stronie Ministerstwa Finansów: 

www.finanse.mf.gov.pl

W fillUp jest dostępny Kreator, który służy do łatwego generowania deklaracji VAT-7 (14), za pomocą, którego można krok po kroku wypełnić formularz, korzystając z podpowiedzi i wyjaśnień dotyczących poszczególnych pól wypełnianego druku. Jeśli tworzymy nowy formularz (deklarację VAT-7) za pomocą kreatora – można liczyć na automatyczne wypełnienie danych (np. kwoty do przeniesienia z poprzedniej deklaracji) na podstawie poprzednio wypełnionych formularzy dla wybranej osoby lub firmy. Istnieje także możliwość wypełnienia druku ręcznie, wybierając opcję aktywnego formularza. Wypełnioną deklarację wyślemy elektronicznie do systemu e-Deklaracje.

Więcej informacji na temat zasad wyliczeń i deklaracji VAT znajdziesz w poradnikach na www.vat-7.pl

Korygując deklaracje VAT-7 lub VAT-7K za okresy sprzed 10.2020 i sprzed IV kwartału 2020 roku, posługiwać się należy wzorem dokumentu obowiązującym w okresie korygowanym - więcej informacji o korekcie VAT-7 oraz korygowanie pliku JPK_VAT.

Podstawa prawna

- Art.99 ust.1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz.1054, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą”; - Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 18 marca 2013 r. w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2013 r. poz. 394) załącznik nr 1.

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
e-wysyłka
Eksport do XML
Eksport do PDF